Svatba v Chorvatsku? Proč ne. Ať je cestování nezapomenutelné
Do Chorvatska míří každoročně statisíce Čechů. Pravda, loňský rok se samozřejmě ze statistik naprosto vymykal. I tak ale tato destinace patří k nejoblíbenějším letním cílům našinců. Někteří se dokonce rozhodnou, že se na svém oblíbeném místě nechají oddat.
Tak kampak to bude, panstvo?
Mezi destinace, kam se Češi jezdí sezdat, se samozřejmě řadí nejoblíbenější letoviska – Dubrovník, Makarská riviéra, Severní Dalmácie, okolí Zadaru a ostrov Rab. Pro vstup do manželství si ale lidé mohou zvolit také naprosto netradiční prostředí – zorganizovat je možno například také sňatek na jachtě přímo uprostřed Jaderského moře. Své „ano“ si tak mohou snoubenci říci nejen v hotelovém komplexu, v parku, nebo na pláži. Další oblíbenou svatební destinací jsou také Plitvická jezera, kde se natáčel legendární příběh o náčelníkovi Apačů.
Není třeba si lámat hlavu s papíry
Většina lidí při volbě svatby v zahraničí jde cestou jasného úspěchu – zkrátka a jednoduše si najmou některou z agentur, která vše vyřídí za ně. Mají tedy svatbu na klíč a mohou si na ni přijet třeba i až v den obřadu. V zahraničí je možno realizovat civilní i církevní obřad. Někteří lidé také volí ekonomičtější variantu – tou je oficiální uzavření sňatku v České republice a následné pohodové posezení s přáteli a rodinou v oblíbené destinaci. Právě tam si udělají pouze neoficiální romantický obřad.
Co je potřeba splňovat
Když se lidé rozhodnou jít vlastní cestou a nemají zájem využít služeb agentury, budou si muset úřady „vyběhat“ sami. Mezi povinnosti, které je čekají, náleží například:
- Povinnost doložit rodný list.
- Povinnost předložit platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
- Vystavené osvědčení o právní způsobilosti.
- Pokud jste již rozvedeni, budete potřebovat rozsudek o rozvodu.
- Dokumenty je nutno mít přeloženy soudním tlumočníkem do chorvatštiny.
Svatební obřad v Chorvatsku je nezapomenutelný životní zážitek.