Chyby, kterých se dopouštíme při nabíjení elektroniky a které ji snižují životnost
Nikdo pravděpodobně nechce utrácet nemalé peníze za elektroniku, máme pravdu? Mobilní telefony, počítače, tablety, notebooky nebo sluchátka jsou něco, co stojí nemalé peníze a při současných cenách elektřiny by člověk ocenil, kdyby spíše něco ušetřil, než investoval. Aby vám elektronika vydržela skutečně co nejdéle, vyplatí se vyvarovat několika chybám, které snižují celkovou životnost baterií různých elektronických zařízení.
Příliš včasné nabíjení
Elektronika dnes něco vydrží a nevypoví vám službu hned, co začne baterie v rohu displeje svítit červenou barvou. Kdepak. Jen je to upozornění, že je dobré dát telefon, tablet nebo cokoliv jiného brzy na nabíječku. Vždyť prakticky každý uživatel chytrého telefonu potvrdí, jakou výdrž má jedno jediné procento.
Jednou z častých chyb, která výrazně zpomaluje nabíjecí cykly a zároveň také zkracuje životnost dané elektroniky je, když zařízení připojujeme k nabíječce v době, kdy se skóre nachází nad dvaceti procenty.
Neustále v nabíječce
Stejně velkou chybou je, když necháte mobilní telefon v nabíječce prakticky neustále. Zkrátka jste doma, nemáte potřebu telefon z nabíječky vytahovat. Jenže tím škodíte nejen zařízení, ale také vaší peněžence, která pod tíhou tohoto náporu bere obrovské množství elektřiny.
Když je zařízení zahřáté
Zejména u menších dětí se stává, že dávají svůj mobilní telefon nabít ve chvíli, kdy jim vybitá baterie přeruší online hru. Jenže jelikož předtím aktivně hrály, telefon je tím pádem velmi teplý, až zahřátý. Pokud se však v takovém případě strčí na nabíječku, může to vést taktéž ke zkrácení životnosti přístroje.
Baterii elektroniky se daří nejlépe, pokud je teplota rovná zhruba 22 stupňům.
Oprava baterie je také řešení
Pokud vám však z nějakého důvodu baterie vypoví svou službu, rozhodně přístroj nevyhazujte. Nemusíte kupovat nový, z drtivé většiny postačí pouze opravit baterii mobilu. Je to levnější a také mnohdy rychlejší řešení situace.