Vintage styl vás ohromí. Přineste si ho domů 

Pyšnit se domácností, která bude naprosto dokonalá a podle vašich představ. To je možná i váš cíl. Aby se vám podařilo dosáhnout takového příbytku, vyplatí se zvolit jeden styl bydlení, ve kterém budete interiér zařizovat. Každý design má totiž svá pravidla, díky kterým půjde zařizování doslova jako po másle. Co například vsadit na vintage styl, který v posledních letech „chytil druhý dech”? 

Vintage styl není retro 

Bohužel mluvíme o designu, který je v posledních letech velmi často zaměňován za takzvané retro. Jenže vintage styl není retro, to v žádném případě. Najít mezi oběma styly však jistou hranici je velmi těžké, do jisté míry jsou si velmi podobní. Zatímco retro je něco, co odpovídá minulému století (konkrétně šedesátým a sedmdesátým letům), vintage jsou spíše věci, na kterých se podepsal čas.  

Je třeba konstatovat, že vintage kousky jsou zpravidla takové, které jsou vysoce kvalitní. Zejména časem však získávají na hodnotě, ve skutečnosti však odolávají zkoušce času. Pokud si chcete vybavit svůj dům do takového stylu, držte se několika pravidel či zásad. 

Kvalita jako první známka vintage stylu 

Je důležité si uvědomit, že kvalita je skutečně tím klíčovým prvkem, který vintage styl tvoří. Proto při výběru kousků upouštějte od těch, které jsou spíše z běžných nábytkových řetězců čili jejich životnost není zrovna dlouhodobá. Naopak dejte přednost kvalitě.  

Ta sice může být dražší, ovšem když se na ni podíváte po stránce životnosti, bude s vámi dlouhé, dlouhé roky. 

Barvy? Především ty neutrální 

V porovnání s vintage stylem není interiér po barevné stránce nijak výrazný nebo křiklavý. Spíše se sází na neutralitu, která zkrátka a dobře nestárne. Barvičky v nejlepším případě ponechte stranou při zařizování takového interiéru, syté barvy také nechte někde v dětském pokoji. Spíše dejte přednost šedé, černé, ale také hnědé. 

Jestliže byste přece jenom zatoužili po barevnosti, nabízí se bronzová barva, cihlová nebo zelenkavá (ovšem ne sytě zelená).